O nás


Milí priatelia a náhodní okoloidúci, volám sa Lucy a som zakladateľka Lemonu, teší ma. Ak akurát nemáte čo robiť a máte chuť na menšiu esejku z mojej dielne, spravte si kávu, pohodlne sa usaďte a začítajte sa.

Písal sa rok 2013, keď som prvýkrát zhmotnila svoje vlastné predstavy o jazykovej škole. Za mnou kopec skúseností "z každého rožka dosť" a predo mnou obrovská výzva splniť to, čo som si sama zaumienila. Nedávala som nikomu žiadne sľuby, nič som nikde verejne neprezentovala, išlo skôr o taký môj pocit, že vytvorenie konceptu, ktorý som mala v hlave, bude určite bomba. Hlavným ťahačom bola vidina niečoho iného - efektívneho - medzi kvantom firiem poskytujúcich výučbu jazykov. Cítila som, že niečo také zaujímavejšie a zábavnejšie na našom trhu chýba a prišlo mi, že záujem o to by tu logicky mal byť. Veď koho by ešte bavilo sedieť v preplnenej triede medzi ďalšími tridsiatimi študentmi, celú hodinu sa pozerať potichu na tabuľu a vypĺňať cvičenia v učebnici? A potom že sa určite neboj sebavedome kecať s ľuďmi po anglicky, všakže! Veď predsa cvičenia si vyplnil...:) 

No a hoci zrealizovať moju ideu nebola veruže žiadna malina, pustila som sa do toho a stálo to za to:). Z Lemonu je obľúbená moderná a originálna jazykovka a jej aktivity siahajú až do prekrásnej Dalmácie♡. No a čo bude ďalej? Uvidíme, čo nám život prinesie, v roku 2020 nám napríklad priniesol neplánovaný prechod z fyzickej face to face výučby na online výučbu. Ale nesťažujeme sa, vďaka tejto obrovskej zmene sme teraz schopní ponúkať naše služby (aj prácu) nielen v Bratislave, kde sme sídlili, ale aj celému Česko-Slovensku:).

Väčšina našich klientov sa k nám hlási na základe referencií, čo je bezdebaty tá najlepšia reklama, určite so mnou súhlasíte:). Ľudí do tímu si preto vyberám VEĽMI poctivo. Každá naša lemonka (áno, je to tu dlhodobo jeden veľký babinec) je vo výučbe skvelá. Riadime sa heslom /preložím rovno do slovenčiny/: Buď to rob s vášňou alebo to nerob vôbec.

Všetky naše baby v Lemone prešli niekoľko-týždňovým dôkladným a vyčerpávajúcim školením, aby bol zachovaný jednotný systém výučby a aby som sa mohla aj naďalej chváliť kvalitným a profi obsadenstvom. Lemonky mi pomáhajú so všetkým možným, naši klienti a ich progres sú pre nás prioritou číslo 1. 

Vieme, že v takejto konkurencii jazykoviek je potrebné byť naozaj top a zameriavať sa na každého klienta do detailov. Úprimne - nám to príde prirodzené a ja verím, že výsledky sú vidieť. V práci však nepoľavujem ani keď všetko ide ako má. V mojej hlave sa ešte nachádza poriadna kopa nápadov, ktoré verím, budú adekvátne ocenené, keď uzrú svetlo sveta!♡

Verím, že som vás navnadila na učenie sa anglického jazyka s nami – a ak áno, prezrite si našu aktuálnu ponuku a vyberte si to pravé citrónové pre seba:).

Vaša Lucy

Referencie od klientov

Adriana V.

Slnečnú a pohodovú atmosféru s všadeprítomnými citrónmi neevokuje len web stránka lemonu, ale taká panuje aj v priestoroch tejto jazykovej školy. Oceňujem individuálny a kreatívny prístup lektoriek na hodinách, ústretovosť pri plánovaní hodín a výučbu v malých skupinkách.

Katka C.

Som vďačná, že som objavila "Lemon". Na ich hodiny sa vždy nesmierne teším - pretože sú veľmi zábavné, netradičné, výborná partia spolužiakov a uvoľnená atmosféra, v ktorej "spíkujete" o 106 a dostanete sa k bohatej slovnej zásobe na témy možné aj nemožné. Lektorky sa striedajú, čo vnímam tiež ako benefit spoznať viacero konverzačných typov a spôsobov. Úžasne oceňujem snahu "Lemonu" pružne reagovať na akúkoľvek aktuálnu potrebu, požiadavku od nás klientov - vždy su super odkomunikované a prispôbené možnosti výučby (či už osobne, online, na striedačku, individuálne, skupinovo...). Jednoducho mám to tam rada a odporúčam všetkými desiatimi:).

Alexandra G.

Túto jazykovú školu odporúčam na 100%! Vďaka pravidelným lekciám som sa za 1 rok veľmi posunula. Jasne, že výučba jazyka si vyžaduje aj samoštúdium, z Lemonu vždy odchádzam z plným zošitkom nových slovíčok, ktoré sa potom učím napríklad keď cestujem električkou :) baby sú perfektné, každá má svoju jedinečnú energiu, vždy sa cez hodiny mega nasmejeme. Čo si však na lemone cením najviac je individuálny prístup ku klientovi. Vždy sa mi snažia vyjsť v ústrety, vždy mi poradia. Vždy mi odporučia. A toto sa u nás často nevidí. Keď rozmýšľaš ktorú jazykovú si vyberieš, neváhaj:)!

Adriana T.

Výnimočná jazyková škola, kde sa človek cíti ako doma a na dovolenke zároveň. Už niekoľkokrát mi baby z Lemonu zachránili krk pri dôležitých prezentáciách a projektoch. Vďaka nim som aj do USA vycestovala jazykovo vybavenejšia a sebavedomejšia. Jarná karanténa bola tiež veľmi užitočná na zvyšovanie mojich jazykových kompetencií v angličtine na úrovni C1. Užívala som si živé hodiny v škole, ale aj tie online. Lemon odporúčam pre maximálnu profesionalitu, ochotu, vlastnú metodiku a ľudský prístup.

Stana L.

Táto jazykovka mi perfektne sadla. Hneď na prvej hodine ma milo prekvapil spôsob výučby, ktorá je prioritne postavená na komunikácii zábavným, hravým spôsobom. Štandardné hodiny pravidelne striedajú kreatívne, kde sa hrajú rôzne kvízy alebo hry, na skladbách sa trénuje odposluch alebo sa vymenia úlohy a učia študenti svojich spolužiakov. Skvelé je to, lebo vždy je to výborná zábava, na základe ktorej si oveľa lepšie mnohé veci zapamätám. No a keď ich zabudnem, ťuknem na Wocabee (aplikácia, ktorú táto škola ešte doplnkovo používa) a tam je všetko nové z hodiny zhrnuté. Išla som sem s cieľom odbúrať stres z rozprávania, pomerne ťažko som rozumela. Po dvoch rokoch vidím zásadný rozdiel - hovorím oveľa sebavedomejšie, nevadí mi, že urobím aj chyby, popri tom počúvam dosť veľa podcastov v angličtine, lebo cítim, že to porozumenie je úplne inde ako keď som začínala. Právom má táto jazykovka v názve "Zážitková", lebo tak to je. Na každú hodinu sa teším a chodím s radosťou. A to chodím na hodiny o 7:00 ráno :) Ešte ma čaká dlhá cesta, kým budem na úrovni, akú si predstavujem, ale ak ma z tejto školy nevyhodia (čo vraj nerobia :D), určite ju nezmením.

Ivana S.

Pre mňa je LEMON jednoznačne TOP. Hodiny v LEMONE budete milovať, tomu verte! Nielen, že sa supersky naučíte anglinu :), ale sa aj zabavíte a spoznáte perfektných ľudí. Pokiaľ potrebujete "ušiť" výučbu na mieru, nie je problém. Absolútne ústretový a profesionálny prístup. Ja osobne som za LEMON veľmi vďačná. Výborné lektorky dokázali mne odbúrať strach z komunikácie, môjho syna dokonale pripravili na kľúčovú skúšku. ĎAKUJEME Lemon! Určite odporúčam každému, kto stále hľadá jazykovku, našli ste ju! ŠUP ŠUP do LEMONU:)

Pavla K.

S vyučovaním v Lemone sme veľmi spokojní. Sme americká IT spoločnosť, ktorá potrebuje kvalitné kurzy anglickej konverzácie i výučby pre svojich zamestnancov, ktorí denne potrebujú komunikovať v angličtine. Pred Lemonom sme spolupracovali s ešte ďalšími dvoma renomovanými školami, ale Lemon je jednoznačne najlepší. Ich štýl výučby a zákaznícka prisposôbivosť nám veľmi vyhovuje. Využívame všetky levely výučby od A1 do C1. Skupinové i individuálne kurzy. Veľmi oceňujeme rýchly prechod na online vyýučbu počas pandemickej situácie. Rozhodne by sme nemenili.

Adriana V.

Slnečnú a pohodovú atmosféru s všadeprítomnými citrónmi neevokuje len web stránka lemonu, ale taká panuje aj v priestoroch tejto jazykovej školy. Oceňujem individuálny a kreatívny prístup lektoriek na hodinách, ústretovosť pri plánovaní hodín a výučbu v malých skupinkách.